Theoharus:“İyi veya kötü çözüm olursa siyaseti bırakacağım” 
Date Added: 01 Haziran 2015, 10:22

DİSİ Avrupa Milletvekili Eleni Theoharus, Kıbrıs sorunu iyi veya kötü şekilde çözülürse siyaseti bırakacağım” dedi. Theoharus, Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis’i seçim öncesinde verdiği Kıbrıs sorunuyla ilgili vaatleri tutmamakla, seçmeni aldatmakla suçladı ve 2018’de Rum Yönetimi Başkanlığı’na aday olacağını açıkladı.

Rum Alithia gazetesi, Theoharus’un katıldığı bir radyo programında “2018’de Kıbrıs Cumhuriyeti varsa, başkanlığa aday olmayı planlıyorum. Kıbrıs sorunu iyi veya kötü şekilde çözülürse siyaseti bırakacağım” dediğine dikkat çekti.
Habere göre Anastasiadis’in uygulamakta olduğu politikanın kendisini hayal kırıklığına uğrattığını belirten Theoharus “Seçim öncesinde A’yı kabul etmeyeceğini, B’yi kabul etmeyeceğini söyledi. Bildiğim ve gördüğüm kadarıyla seçim vaatlerini yerine getirmedi” diyerek Anastasiadis’in seçmeni aldattığı imasında bulundu.
Theoharus “Nikos Anastasiadis beni çok hayal kırıklığına uğrattı ve zannederim çaba, önümüzdeki günlerde çözüm olacağı tezine götürülmemiz, çok önceden yoluna konulmuş olguları partide resmi ağızlardan işitmemiz ve bunun ortak hedef olması ve bir anda bir referandumun onaylanmasını beklememiz çabasıdır” şeklinde konuştu.