Ticaret Odası Londra Temsilciği Ofisi törenle açıldı
Date Added: 09 Mayıs 2022, 10:18

Kıbrıs Türk Ticaret Odası (KTTO) Londra Temsilciliği Ofisi, 5 Mayıs’ta düzenlenen törenle açıldı. Merkez, D’Arbley Street’te hizmet verecek.

KTTO’dan yapılan açıklamaya göre, açılış törenine KTTO Başkanı Turgay Deniz ve KTTO yöneticilerinin yanı sıra Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın eşi Sibel Tatar, KKTC Londra Temsilcisi Çimen Keskin, Türkiye’nin Londra Büyükelçiliği Müsteşarı ve Ticaret Başmüşaviri, Londra Ticaret ve Sanayi Odası temsilcisi ile Londra’da yaşayan Kıbrıs Türk toplumu dernek temsilcileri katıldı.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın mesajının okunmasıyla başlayan törende, KKTC Londra Temsilcisi Çimen Keskin ile KTTO Başkanı Turgay Deniz birer konuşma yaptı.

KKTC Londra Temsilcisi Çimen Keskin konuşmasında, Kıbrıs Türk Ticaret Odası Londra Temsilciliği Ofisi’nin açılışında bulunmaktan duyduğu onur ve mutluluğu ifade ederek, ofisin açılışında katkısı bulunan herkese teşekkür etti.

Kıbrıs Türk halkının adil olmayan ambargo ve izolasyonlarla karşı karşıya olduğunu ve bunun uluslararası toplum tarafından göz ardı edildiğini belirten Keskin, KTTO Londra ofisinin başarılara vesile olmasını dileyerek, KKTC Londra Temsilciliği olarak ofisin çalışmalarına mümkün olan katkıyı sağlayacaklarını ifade etti.