Turizm Bakanı Sucuoğlu Antalya’da Corendon Hava Yolları yetkilileriyle biraraya geldi
Date Added: 13 Ağustos 2015, 10:19

Turizm Bakanı Faiz Sucuoğlu, Antalya’daki temasları kapsamında Kuzey Kıbrıs’a yılda ortalama 20 bin turist getiren Corendon Hava Yolları’nın yönetim kurulu üyeleriyle görüştü.
Sucuoğlu ve Bakanlık Müsteşarı Şahap Aşıkoğlu Corendon Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray Karaer ve şirket yetkilileriyle uzun süren bir toplantı yaptı.
Bakan Sucuoğlu görüşmede Corendon’un yaşadığı sıkıntılarla ilgili alternatif çözüm önerilerini konuştuklarını kaydetti.
Sucuoğlu, sıkıntının çözümü için ellerinden gelen katkıyı yapacaklarını söyleyerek, 2016 yılı için proje, çalışma imkanı ve şartları görüştüklerini belirtti.
Corendon’un, Kuzey Kıbrıs turizmi için önemli olduğunu belirten Sucuoğlu, toplantının olumlu geçtiğini kaydederek, ülke turizmi için her türlü katkıya hazır olduklarını vurguladı.
Corendon Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray Karaer de konuşmasında Rumların baskılarına rağmen Kuzey Kıbrıs’a yılda ortalama 20 bin turist getirmeyi başardıklarını ifade etti.

Sucuoğlu Çetin’le de görüştü

Turizm Bakanı Faiz Sucuoğlu, Antalya’da gerçekleştirdiği temaslar çerçevesinde Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin ile de bir araya geldi.
Görüşmede konuşan Çetin, KKTC ile turizm konusunda her türlü işbirliğine hazır olduklarını belirterek, “Antalya ve KKTC farklı zenginlikleri barındıran iki önemli turizm destinasyonu. Zenginliklerimizi doğru şekilde bir araya getirerek ortak kazanımlar elde edebiliriz” ifadelerini kullandı. Çetin “Güç birliği hem Antalya turizmi hem de Kuzey Kıbrıs için yararlı olacaktır” dedi.
Turizm Bakanı Faiz Sucuoğlu da, konuşmasında ATSO liderliğinde Antalya’dan turizm heyetini KKTC’ye davet etti. Sucuoğlu, “En kısa sürede bir araya gelip hangi konularda işbirliği yapabileceğimizi karşılıklı görüşüp, somut adımlar atalım” dedi.