Ülkü Alemdar’ın “Zümrüdü Anka Yolunda” kitabının tanıtımı Büyük Han’da yapıldı
Date Added: 24 Temmuz 2023, 10:22

Dışişleri Bakanlığı personeli Ülkü Alemdar’ın yazdığı “Zümrüdü Anka Yolunda” kitabının tanıtım ve imza günü etkinliği Lefkoşa Büyük Han’da yapıldı.

Dışişleri Bakanlığı Mensupları ve Eşleri Derneği (DİMED) Başkanı Doç. Dr. Oya Ertuğruloğlu’nun himayeleri ve Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) ile iş birliğinde düzenlenen etkinliğe Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın eşi Sibel Tatar, Yüksek Mahkeme Başkanı Narin Ferdi Şefik, TC Lefkoşa Büyükelçisi Metin Feyzioğlu’nun eşi Birgül Feyzioğlu, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı’nın eşi Nurgül Arıklı, akademisyenler, Dışişleri Bakanlığı ve DİMED mensupları ile diğer davetliler katıldı.

DİMED Başkanı ve GAÜ Rektör Yardımcısı Doç. Dr. Oya Ertuğruloğlu DİMED olarak anlamlı bir etkinliğe katkı koymaktan dolayı mutlu olduklarını belirterek etkinliğin gerçekleşmesine katkı koyanlara teşekkür etti.

Ertuğruloğlu, Ülkü Alemdar gibi çok değerli bir üyenin yine çok değerli bir eserini Kıbrıs Türk toplumuna armağan ettiğini belirterek, kitabın gençlere ışık olacağını ifade etti.

“Zümrüdü Anka Yolunda” şiir kitabının yazarı Ülkü Alemdar da kitabında insanın kendini arama, bulma ve aşma arayışındaki iç yolculuğunu ve iç dünyasını kaleme aldığını aktararak, yaşanan acı ve zorlukların da kitaptaki şiirlerde ağırlıklı hissedildiğini anlattı.

Bu acılardan birisinin 6 Şubat depremi olduğunu ifade eden Alemdar, hem Şampiyon Meleklerin kitapla birlikte anılması hem de Şampiyon Melekleri Yaşatma Derneği’ne kitap gelirinin bağış olarak aktarılacak olmasından duyduğu mutluluğunu dile getirdi.