Yorgancıoğlu: “Esas olan Kıbrıs Türk insanın, sporcusunun kendisinin bir dünyalı olarak görebilmesini sağlamak”
Date Added: 19 Şubat 2015, 11:01

Başbakan Özkan Yorgancıoğlu, Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu’na daha çok maddi katkı yapılmasının sorunları çözmeyeceğini, esas olanın Kıbrıs Türk insanın, sporcusunun kendisinin bir dünyalı olarak görebilmesini olanaklı kılmak olduğunu söyledi.

Başbakan Özkan Yorgancıoğlu, dün gerçekleştirilen Bakanlar Kurulu toplantısı öncesinde basına yaptığı açıklamada, Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu’nun ülkede, futbolun önünü açmak ve ülkedeki gençlerin dünyalı birer sporcu olması adına çalışmalar yaptığına işaret etti.

Sorunun sadece üçüncü ülkelerden kaynaklanmadığını ifade eden Başbakan Yorgancıoğlu, Türkiye’nin FIFA’ya üye olması nedeniyle de aynı sıkıntıların yaşandığına dikkat çekti.
Yorgancıoğlu, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören’in KKTC’ye ziyaretinin sorunu görüşme adına bir başlangıç olarak değerlendirilebileceğini belirterek, ancak ortada sorunun çözülmesi konusunda net bir durum olmadığını vurguladı.
Sporun gelişmesi için dünyayla yarışacak koşullara ulaşılması gerektiğini belirten Başbakan Yorgancıoğlu, kendilerinin bu koşulların yaratılması için ellerinden geleni yapmaya devam edeceklerini söyledi.