Akıncı: “Türkiye’nin güçlenmesi Kıbrıslı Türkler için ayrıca önemli”
Date Added: 22 Eylül 2015, 10:26

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Türkiye Cumhuriyeti Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş’i kabulünde yaptığı konuşmada Türkiye’nin güçlenmesi, huzur ve demokrasi içinde kalkınmasının Kıbrıslı Türkler için ayrıca önemli olduğuna dikkat çekti.

Kıbrıs kökenli bir kişinin, Kıbrıs işlerinden sorumlu olacağı bir makamda görev almasının kendisini mutlu ettiğini ifade etti.
Görev döneminin kısa ya da uzun olmasının önemli olmadığını, önemli olanın bu süre içinde bırakılacak izler olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Akıncı, bu vesileyle Türkeş’in adaylığının da hayırlı olması temennisinde bulundu.
Sonrasının halkın takdirine kaldığını belirten Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Türkiye’nin geleceği için huzur ve istikrarın önemine değindi.
Türkiye Cumhuriyeti Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş de, kendisini kabul ettiği için Cumhurbaşkanı Akıncı’ya teşekkür ederek, görev aldıktan sonra ilk yurt dışı ziyaretini KKTC’ye yaptığını kaydetti.
Kıbrıs’tan sorumlu bakan olarak görev almasının kendisi için ayrıca önemli olduğunu vurgulayan Türkeş, Kıbrıs kökenli olmaktan onur ve memnuniyet duyduğunu dile getirdi.
Türkeş, Türkiye’de kurulan kısa süreli hükümette Kıbrıs’tan sorumlu bakan olmanın ve Kıbrıs’ta olup biteni takip etmenin kendisine mutluluk vereceğini kaydetti.