Siber: “Her iki ülke halkının mutluluğu ve refahı da ortak”

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Sibel Siber, Kıbrıs İşlerinden de Sorumlu Türkiye Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş’i kabul etti.
Her iki ülkenin halkının mutluluğu ve refahının da ortak olduğunu belirten Siber, Kıbrıs’ın geçmişini çok iyi bilen bir kişi olan Türkeş’in Kıbrıs’tan da sorumlu bir bakan olmasının önemine işaret etti.
Geçici hükümetlerin çalışmalarının önemine de işaret eden Siber, devlette görev süresinin değil arkada bırakılan işlerin önemli olduğunu belirtti ve Türkeş’e başarılı bir dönem diledi.
Kıbrıs İşlerinden de Sorumlu Türkiye Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş de ilk yurtdışı ziyaretini KKTC’ye yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, bu ziyaretin kendisi açısından çok onurlu bir görev olduğunu, Kıbrıs’ın babasının, dolayısıyla kendisinin de memleketi olduğunu kaydetti.
O bakımdan resmi ziyaret yanında memleketini ziyaret ettiğini vurgulayan Türkeş, “Kıbrıs Türkünün meselesi Türkiye olarak önceliğimizdir. Bu öncelik ve ilgi; müdahale için değil Kıbrıs Türk halkının refahı ve özgür yaşaması niyeti taşır” diye konuştu.