Bakan Akar’dan Yunanistan’a net mesaj! Oldubittiye izin vermeyiz
Date Added: 18 Nisan 2022, 10:36

– MELİK YİĞİTEL – AKŞAM GAZETESİ

Milli Savunma Bakanı Akar, “Doğu Akdeniz’de, Ege’de, Kıbrıs’ta hak, alaka ve menfaatlerimize yönelik herhangi bir oldubittiye asla izin vermeyeceğimizin bilinmesini istiyoruz” dedi.

Milli Savuna Bakan Hulusi Akar, dünyanın ilgisinin Rusya-Ukrayna savaşında olduğu bir anda Yunanistan’a net mesajlar verdi. Bakan Akar, Yunanistan’ın son zamanlardaki provakatif eylem ve söylemlerine dikkat çekerek, “Doğu Akdeniz’de, Ege’de, Kıbrıs’ta hak, alaka ve menfaatlerimize yönelik herhangi bir oldubittiye de asla izin vermeyeceğimizin bilinmesini istiyor, altını kalın olarak çiziyoruz” dedi.

BEYHUDE GAYRETLER

Milli Savunma Bakanı Akar, bir grup gazeteciyle sohbet etti. Bakan Akar, Yunanistan’da bazı siyasilerin provokatif söylemleri, “hukuk dışı” eylemlerinin devam ettiğine dikkat çekti. Akar, “Bir tarafta ittifaklar peşinde koşuyor diğer taraftan silahlanma gayreti içinde. Bunların hepsi beyhude gayretler. Bu işin bir matematiği, mühendisliği var, bu açıdan bakıldığında Türkiye’ye karşı ise bunların hiçbir kıymet-i harbiyesi yok” diye konuştu.

Bakan Akar, “Bunların yanı sıra Doğu Akdeniz’de, Ege’de, Kıbrıs’ta hak, alaka ve menfaatlerimize yönelik herhangi bir oldubittiye de asla izin vermeyeceğimizin bilinmesini istiyor, altını kalın olarak çiziyoruz” dedi.