Bakan Çavuşoğlu, Gambiya Devlet Başkan Yardımcısı Joof ile görüştü
Date Added: 02 Aralık 2022, 11:52

Milli Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu, Gambiya Devlet Başkan Yardımcısı Badara Alieu Joof ile görüştü. Çavuşoğlu, eğitim alanında yürütülecek ortak çalışmalarla iki ülke arasındaki ilişkilerin ilerletilebileceğini kaydetti.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre görüşmede, KKTC üniversitelerinde okuyan Gambiyalı öğrencilerin durumu, yükseköğretim alanında yaşanan gelişmeler ve eğitimde yürütülebilecek çalışmalarla ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.

KKTC’de bulunan Gambiyalı öğrencilerin durumu hakkında Joof’a bilgi veren Milli Eğitim Bakanı Çavuşoğlu, bu ziyaret ile önemli bir adım atıldığına inanç belirtti.

Gambiya Devlet Başkan Yardımcısı Badara Alieu Joof ise, KKTC’nin, Gambiyalı öğrencilerin eğitimine önemli katkılarının olduğunu söyledi.

İki ülke arasında eğitim alanında yürütülecek iş birliğinin yanı sıra diğer alanlarda da iş birliği yapılabileceğine inandığını ifade eden Joof, KKTC’de öğrenimlerine devam eden Gambiyalı öğrencilere gösterdikleri hassasiyetten dolayı Bakan Çavuşoğlu’na özel olarak teşekkürlerini iletti.

Joof konuşmasının sonunda, KKTC’nin kendileri için önemli bir yere sahip olduğunu belirtti ve iki ülke arasındaki iş birliğinin geliştirilerek, ilerletilmesi temennisinde bulundu.