Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Azerbaycan medya kuruluşu temsilcileri ile çevrim içi görüşme gerçekleştirdi
Date Added: 13 Aralık 2021, 12:47

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Azerbaycan’ın haklı davası olan Dağlık Karabağ’da elde ettiği zaferi kutlayarak, bu zaferin sadece Azerbaycan’ın değil, tüm Türk dünyasının zaferi olduğunu vurguladı.
Bu başarının Kıbrıs Türk Halkı tarafından büyük bir sevinçle karşılandığını ifade eden Cumhurbaşkanı Tatar, “Bizim gönlümüz, heyecanımız ve kaderimiz birdir. Sizin üzüntünüz bizim üzüntümüzdür, sizin sevinciniz bizim sevincimizdir, bunu engellemeye kimsenin gücü yetmez” dedi.
Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Türkiye, Azerbaycan ve KKTC’nin “Bir Millet Üç Devlet” olarak her daim ve koşulda bir bütün olacağını vurgulayarak, Kıbrıs’ta verilen mücadelenin sadece Kıbrıs Türk halkının geleceği ve güvenliği için değil, aynı zamanda tüm Türk dünyası adına verilen bir mücadele olduğunu söyledi.
Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Azerbaycan medya kuruluşu temsilcileri ile çevrim içi görüşme gerçekleştirdi.
Cumhurbaşkanlığı’ndan verilen bilgiye göre görüşmeye Türkiye Cumhuriyeti Güvenlik ve Dış Politikalar Kurul Üyesi ve Türkiye Azerbaycan Dostluk, İşbirliği ve Dayanışma Vakfı Başkanı Prof. Dr. Aygün Attar, Real TV Haber Müdürü Sabina Ağayeva, Bayraqtar.Info Genel Yayın Yönetmeni Azer Hasret, Trend Haber Ajansı Dış Projeler Ofisi Başkanı Rufiz Rehimov, APA Ajansı Temsilcisi Gazeteci-Yazar Ramiz Cürenov, REPORT Parlamento Muhabiri Mirmahmud Mahmudov, Baku TV Temsilcisi Gazeteci-Yazar Merahim Nesibov ve bu görüşmeyi organize eden Cumhurbaşkanı Uluslararası İlişkiler ve Diplomasi Özel Danışmanı Prof. Dr. Hüseyin Işıksal katıldı.