Cumhurbaşkanı Tatar: “Bu adımı insanlık için attık”

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, TC Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Türk hükümetinin bu konuda desteğini aldıktan sonra Maraş adımını atıklarını söyleyerek, “Bu adımı insanlık için attık, bu adımı bu güzelim bölgenin geliştirilebilmesi, kalkındırılması, insanlara kazandırılabilmesi için attık, gerçekten çok mutluyuz” dedi.

Amaçlarının 46 yıldır “bir hayalet şehir” diye nitelendirilen Maraş’ı, gelişen ve büyüyen Mağusa’ya yakışır bir şekilde insanlığa açmak, kalkındırmak olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, “Maraş’ı dibinde, içinde gelişen büyüyen Mağusa’ya açmak, geliştirmek ve kalkındırmak bize yakışan doğru adımdır” diye konuştu.

Maraş’taki mal ve mülk sahiplerine  de çağrıda bulunan Cumhurbaşkanı Tatar, Taşınmaz Mal Komisyonu üzerinden Maraş’taki mal ve mülklerin mülkiyet sahiplerine iade edilebileceğini, burasının insanlığa açılmış olacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ile TC Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Maraş’ta yaptığı temas ve incelemelerin ardından basına açıklamalarda bulundu.

Tatar şöyle konuştu:

“Bizlerin girişimleri ile Maraş’ın açılması ve eski sakinlerinin, mal, mülk sahiplerinin de buraya Taşınmaz Mal Komisyonu üzerinden gelebilmeleri,  mal ve mülklerine kavuşabilmeleri artık insan haklarının bir gereğidir diye düşünüyorum.”

TC Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Tük hükümetinin bu konuda desteğini aldıktan sonra Maraş adımını atıklarına dikkat çeken Cumhurbaşkanı Tatar, “Bu adımı insanlık için attık, bu adımı bu güzelim bölgenin geliştirilebilmesi, kalkındırılması, insanlara kazandırılabilmesi için attık, gerçekten çok mutluyuz” dedi.

Maraş’taki mal ve mülk sahiplerine  de çağrıda bulunan Cumhurbaşkanı Tatar, taşınmaz Mal Komisyonu üzerinden Maraş’taki mal ve mülklerin mülkiyet sahiplerine iade edilebileceğini, burasının insanlığa açılmış olacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, “Yolumuz barış, huzur güvenlik  yoludur” dedi.