Cumhurbaşkanı Tatar, Londra Türk Toplumu Futbol Federasyonu Heyetini kabul etti

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kıbrıs Türk halkına uygulanan ambargoların kaldırılmasına yönelik kararlı mücadele yürütüldüğüne işaret ederek, ambargolara rağmen Kıbrıslı Türk sporcuların uluslararası platformlarda büyük başarılar elde ettiklerini söyledi.
Cumhurbaşkanlığından yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Londra Türk Toplumu Futbol Federasyonu Başkanı Osman Ercen ve beraberindekileri kabul ederek görüştü.

Cumhurbaşkanı Tatar, kabulde yaptığı konuşmada, Kıbrıs Türk halkına uygulanan çağ dışı ambargoların kaldırılmasına yönelik yürütülen kararlı mücadeleye işaret ederek, ambargolara rağmen, Kıbrıslı Türk sporcuların, uluslararası platformlarda, her alanda büyük başarılar elde ettiklerini söyledi.
Futbol özelinde de çeşitli temaslarda bulunulduğunu belirten Cumhurbaşkanı, Londra Türk Toplumu Futbol Federasyonu ile yürütülen temasların önemli olduğunu ve Federasyon’un “çok değerli bir kurumsal yapıya” ulaştığını kaydetti.
“İzolasyonlara karşı yürütülen çaba toplumsal bir mücadeledir” diyen Cumhurbaşkanı Tatar, gençlerin önünün açılması için yürütülen temasların ve iş birliklerinin devam etmesinin gerekliliğine dikkat çekti.