Cumhurbaşkanı Tatar, siyasi partilerle görüşmesi sonrası basına açıklama yaptı: “Bana göre bugünün konusu erken seçim olmamalı”

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, kendisinin Cumhurbaşkanı seçilmesiyle Kıbrıs’ta yeni bir sayfa açıldığını ve Kıbrıs konusunda savundukları iki devlet konusunun Güney’de de gündem oluşturduğunu belirterek “Doğru yoldayız, Kıbrıs Türk halkının hak ve çıkarlarını korumada önemli bir aşamaya gelindiğini görüyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı Tatar, Cumhuriyet Meclisi’nde temsil edilen siyasi parti başkanlarıyla yaptığı görüşmenin ardından basına açıklama yaptı.

Tatar, Cuma günü Meclis’te temsil edilen siyasi parti başkanları ile istişare toplantısı yaptıklarını belirterek, görüşmede Kıbrıs görüşmeleri ve diğer hususların ele alındığını söyledi.

Bu gibi toplantıların devam edeceğini söyleyen Tatar, Meclis’e yönelik de bilgilendirme yapacağını, davet ne zaman gelirse bunu yapmasının görevi olduğunu kaydetti.

Tatar, bugün (Cuma) kendisi, Başbakan ve Sağlık Bakanı’nın aşı olduğunu anımsatarak, Türkiye Cumhuriyeti’nden gönderilen 20 bin doz aşının plan içinde yapılacağını, hedefin halkın büyük bir kısmının aşılanması olduğunu dile getirdi.