Cumhurbaşkanı Tatar, Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı kutladı
Date Added: 16 Mayıs 2023, 09:59

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Türkiye Cumhuriyeti’nde yapılan 28’inci Dönem Milletvekilliği Seçimlerinde oyların çoğunluğunu elde eden AK Parti Genel Başkanı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Cumhur İttifakı’nı kutladı.

Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Tatar, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a gönderdiği mesajda, tebriklerini iletirken, demokratik ortamda büyük bir olgunluk ve çok yüksek bir katılımla gerçekleşen seçim sonucuna göre TBMM’de çoğunluğu elde eden Cumhur İttifakı’nın halkın desteğine mazhar olduğunu belirtti.

Cumhurbaşkanı Tatar, mesajında Kıbrıs Türk Halkı ile anavatan Türkiye Cumhuriyeti’nin sarsılmaz birlikteliğine vurgu yaparak, iki ülke arasındaki iş birliği ve dayanışmanın her alanda ileri götürülmesi temennisini dile getirdi. Tatar, demokrasi şöleni şeklinde gerçekleşen bu kritik seçimde büyük bir olgunluk sergileyen Türk milletini tebrik etti.

Cumhurbaşkanlığı’ndan verilen bilgiye göre, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile telefon görüşmesi de gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanı Tatar görüşmede, TBMM’de çoğunluğu elde eden Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Cumhur İttifakı’na tebriklerini iletti.

Cumhurbaşkanı Tatar, iki ülke arasındaki iş birliği ve dayanışmanın her alanda ileri götürülmesi temennisinde bulunarak, sağlık, huzur ve esenlikler diledi.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da, Cumhurbaşkanı Tatar’a teşekkürlerini iletti.