LTB Başkanı Harmancı Akıllı Şehirler ve İnovasyon Zirvesi’ne katıldı
Date Added: 26 Aralık 2014, 10:41

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkanı Mehmet Harmancı, Adana’da gerçekleşen “Akıllı Şehirler ve İnovasyon Zirvesi”ne katılarak konuşma yaptı.
Dünya Yerel Yönetim ve Demokrasi Akademisi Vakfı’nın (WALD) ve Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) desteği ile gerçekleştirilen Akıllı Şehirler ve İnovasyon Zirvesi’nde 26 ülkeden 200 civarında belediye başkanı yer aldı.
Harmancı zirve sırasında Tahran Belediyesi Dış İlişkiler Genel Müdür Yardımcısı Goshtasb Mozaferi ile görüştü. Mozaferi, UCLG-MEWA’nın 2015 yılında Tahran’da gerçekleştireceği “Kültür Zirvesi”’ne Lefkoşa Türk Belediyesi’ni de davet etti.
Yönetim Kurulu ve Konsey Ortak Toplantısı’nda bir konuşma yapan LTB Başkanı Harmancı, UCLG-MEWA bünyesinde yeni kurulacak olan Cinsiyet Eşitliği Komitesi, Barışın İnşaası ve Kentler Diplomasisi Komitesi ile Çocuk Dostu Şiirler Projesi’nde LTB olarak aktif bir şekilde yer almak istediklerini belirtti. Hamancı, LTB’nin Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ile Çocuk Hakları komisyonlarının, söz konusu komiteler ve projede yararlı olacağına inanç belirtti.