TC Berlin Büyükelçisi Karslıoğlu, CeBIT Fuarı’nda Kuzey Kıbrıs standını ziyaret etti
Date Added: 19 Mart 2015, 10:41

TC Berlin Büyükelçisi Hüseyin Avni Karslıoğlu, Almanya’nın Hannover kentinde gerçekleştirilen CeBIT 2015 Bilişim Fuarı’nda Kuzey Kıbrıs standını, ziyaret etti.
Kıbrıs Türk Sanayi Odası’ndan yapılan açıklamaya göre, TC Berlin Büyükelçisi Karslıoğlu, CEbıt Bilişim Fuarı’nda KKTC’li firmaların fuara katılmalarının çok yerinde bir karar olduğunu belirterek, bilişim sektörünün ambargolardan etkilenmediğine işaret etti.

KTSO Yönetim Kurulu Üyesi ve Bilişim Derneği Başkanı Nihat Yılmaz konuşmasında, Büyükelçi Karslıoğlu’nun ziyareti için teşekkür ederken, Türk işadamlarının Kuzey Kıbrıs standına göstermiş oldukları ilgiden duyduğu memnuniyeti belirtti.
Yılmaz, bilişim sektörünün Kıbrıs’ın siyasi durumundan etkilenmediğine işaret ederken, Kuzey Kıbrıs olarak bu tip etkinliklere daha fazla katılmak gerektiğini ifade etti.
KKTC’nin üniversitelerden doğan ciddi potansiyelin CeBIT fuarında benzer ürün ve hizmetlerle bulunan diğer ülke firmalarına göre mukayeseli avantaj olabileceğini belirten Yılmaz, “Firmalarımız fuar sayesinde yüzün üzerinde ülkeden gelen katılımcılara ne tür ürünleri hangi şekilde sunmak gerektiğini en kolay bu tür fuarlara sürekli katılarak öğrenebilir” dedi.