TDP AKEL’i ziyaret etti

TDP’den yapılan yazılı açıklamaya göre, Genel Başkan Cemal Özyiğit, milletvekilleri Mehmet Çakıcı ve Hüseyin Angolemli ile Dışilişkiler Sekreteri Deniz Birinci’den oluşan TDP heyeti, dün Andros Kiprianu başkanlığındaki AKEL’i ziyaret etti.
Güney Lefkoşa’daki AKEL Genel Merkezi’nde gerçekleştirilen görüşme bir saat sürdü. Kıbrıs sorununda gelinen son aşama ile Cuma günü başlayacak olan müzakere sürecinin değerlendirildiği görüşmede, çözüm sürecine katkıda bulunmak amacıyla ortak bir çalışma grubu kurulması kararlaştırıldı.

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Cemal Özyiğit, basına yaptığı açıklamada, Kıbrıs’ta çözümsüz geçen her günün tüm Kıbrıslıların zararına olduğunu belirterek; erken, adil ve kalıcı bir çözümün tüm Kıbrıslıların yararına olacağını kaydetti.
AKEL Genel Sekreteri Andros Kiprianou da konuşmasında, Cuma günü başlayacak olan müzakere sürecinin Kıbrıs’ın geleceği açısından çok önemli olduğuna dikkat çeken Kiprianu, bu sürecin iki liderin anlaşmasıyla sonuçlanması için herkesin yoğun bir çaba göstermesi gerektiğini kaydetti.