Uluçay, Afarova başsağlığı dileklerini iletti

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Teberrüken Uluçay, Azerbaycan Cumhuriyeti Milli Meclisi Başkanı Sahibe Gafarova ile telefonda görüşerek Ermenistan saldırıları nedeniyle şehit düşenler için başsağlığı dileklerini iletti.

Cumhuriyet Meclisi Başkanlığından yapılan açıklamaya göre,  Uluçay görüşmede Ermenistan’ın kardeş ülke Azerbaycan’ı hedef alan ve birçok bölgede de sivillere karşı gerçekleşen saldırıların kabul edilemez olduğunu belirterek, dileğinin, Ermenistan yönetiminin Azerbaycan’a yönelik tüm saldırı ve hukuksuz eylemlerine bir an evvel ve koşulsuz olarak son vermesi olduğunu kaydetti

Yaşanan çatışmalar nedeniyle şehit olan asker ve sivil vatandaşlar için duyduğu üzüntüyü ifade eden Uluçay, Kıbrıs Türk halkı adına başsağlığı dileklerini iletti.

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Teberrüken Uluçay, ayrıca Azerbaycan Cumhuriyeti Milli Meclisi Başkanı Sahibe Gafarova’ya mesaj göndererek Azerbaycan’ın  Bağımsızlık Günü’nü kutladı.

Uluçay mesajında, 18 Ekim Azerbaycan halkının bağımsızlık günü coşkusuna, Kıbrıs Türk halkının ortak duygularla iştirak ettiğini belirterek, Azerbaycan’ın ulusal güvenliği için son derece önemli olan bu hassas günlerde dost ve kardeş bir ülke olarak dayanışmanın vermiş olduğu güç ile bölgede yaşanan tüm olumsuz gelişmelerin üstesinden gelebileceğine olan olan inancı dile getirdi.

Uluçay mesajında şunları kaydetti:

“Halklarımız ve ülkelerimiz arasındaki dostluk ve kardeşlik bağlarının güçlenmesi ve her geçen gün artarak büyümesi en büyük temennimizdir. Bu bağlamda, Bağımsızlık Günü’nüzü kutlar, KKTC Cumhuriyet Meclisi’mize mensup Milletvekillerimiz ve Kıbrıs Türk halkı adına esenlikler dilerim.”