Yorgancıoğlu: “Devraldığımızdan çok daha iyi bir noktaya getirdiğimiz bir hükümet idaresi bırakıyoruz”
Date Added: 01 Temmuz 2015, 10:22

Başbakan Özkan Yorgancıoğlu, “gelecek yeni hükümete yüzlerinin akıyla bir miras devredeceklerini; kendi devraldıklarından çok daha iyi noktaya getirdikleri bir hükümet idaresi bırakacaklarını” söyledi.
Yorgancıoğlu, “Yerel gelirler ile yerel giderleri karşılayan bir bütçe dengesi kurmayı ilk kez bu hükümet döneminde başardık. Türkiye’den ek yardım almadan gerekli tüm ödemelerimizi kendi kaynaklarımızla yaptık ve 6 ay boyunca maaşları ödedik” dedi.
Bugüne kadar Meclis’i en çok çalıştırmayı başaranın da kendi hükümeti olduğunu ifade den Yorgancıoğlu, en fazla yasanın, yasal değişiklik ve düzenlemenin yapıldığı bir icraat dönemi geçirdiklerini, 22 ayda 113 yasa yaptıklarını söyledi.
Başbakan Yorgancıoğlu, hükümetin mart-haziran dönemi çalışma ve icraatlarını dün BRTK televizyonunda canlı yayımlanan programda anlattı. Yorgancıoğlu, konuşmasının başında, hükümetin yakında yeni bir yapılanmaya gireceğini ve Başbakanlık makamını Ömer Kalyoncu’ya devredeceğini hatırlattı.
Başbakanlığını yürüttüğü hükümetin, daha önceki hiçbir hükümetin el atmadığı konularda çalışmalar yaptığını ifade eden Özkan Yorgancıoğlu, “Yerel gelirler ile yerel giderleri karşılayan bir bütçe dengesi kurmayı ilk kez bu Hükümet döneminde başardık. Türkiye’den ek yardım almadan gerekli tüm ödemelerimizi kendi kaynaklarımızla yaptık ve 6 ay boyunca maaşları ödedik” diye konuştu.
Yorgancıoğlu, bugüne kadar Meclis’i en çok çalıştırmayı başaranın da kendi hükümeti olduğunu ve en fazla yasanın, yasal değişiklik ve düzenlemenin yapıldığı bir icraat dönemi geçirdiklerini, 22 ayda 113 yasa yaptıklarını söyledi.