Yorgancıoğlu: “Muhatabımız T&T Şirketidir”
Date Added: 02 Nisan 2015, 10:35

Başbakan Özkan Yorgancıoğlu, Bakanlar Kurulu toplantı öncesi basına yaptığı açıklamada, Ercan ihalesi, Spor ofisi, öğretmenlerin hazırlık ödenekleri ve yaşlılara yönelik olarak başlatılan  hizmet  ile ilgili açıklamalarda bulundu.
Başbakan Özkan Yorgancıoğlu, Ercan Havalimanı ihalesini alan iki ortak arasında yaşanan sıkıntıların hükümeti ilgilendirmediğini, muhataplarının T&T Şirketi olduğunu belirterek, Ercan’da gecikmeye mahal vermemek adına ellerinden geleni yapacaklarını vurguladı.
Yorgancıoğlu, Ercan’daki sıkıntıların iki şirketi ilgilendirdiğini ifade ederek sözleşme imzalandığı andan itibaren devletin 4 yıl sonunda gelir ortaklığı başlamasında bir tereddüt olmadığını kaydetti. Yorgancıoğlu “eğer T&T şirketi veya bu şirketi oluşturan her iki firma birden vazgeçerse biz gereğini yaparız. Ya başka bir ihaleye çıkarız ya da devlet olarak kendimiz o noktadan sonraki gelişmeleri projelendiririz” dedi.
Özkan Yorgancıoğlu, Spor ofisi konusunda savcılıktan görüş aldıklarını bu kapsamda spor ofisi konusunu meclise götürmek için çalışma başlattıklarını  ve  ayrıca 2011 sonrası işe giren öğretmenlerin hazırlık ödenekleri ile ilgili de çalışma başlattıklarını da ifade ederek bu çalışmayı daha ileriye taşıma uğraşı içerisinde olduklarını söyledi.