Lillikas’a göre Atina’da hayal kırıklığı ve üzüntü hakim
Date Added: 30 Mart 2015, 11:25

Vatandaşlar İttifakı Başkanı Yorgos Lillikas, Yunan Hükümeti’nin, Güney Kıbrıs’ın tutum ve davranışları konusunda hayal kırıklığı ve üzüntü içerisinde olduğunu söyledi.
Fileleftheros gazetesine konuşan Lillikas, geçen günlerde gerçekleştirdiği Atina seyahatiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.
Yunanistan’da biraz hayal kırıklığı, biraz da üzüntü olduğunu, hatta Maliye Bakanı ve diğer yetkililerin bazı açıklamalarının neye hizmet ettiği konusunda biraz da soru işaretlerinin yaratıldığını belirten Lillikas, bu sorunun Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis’in kamuoyu önünde bazı teyitlerde bulunmasıyla aşılmasının zor olduğundan söz etti.
Lillikas, iki ülkenin arzuları karşısında karşılıklı destek ve dayanışmalarının, tüm hükümetlerin politikalarında tartışılmaz bir ilke olduğunu sözlerle değil, icraatlarla ortaya koymaları gerektiği üzerinde durdu.
Bazı partilerin Güney Kıbrıs-Yunanistan ilişkilerini ideolojikleştirdiğinden korktuğunu söyleyen Lillikas, iki ülke arasındaki ilişkilerin “ulusal” ve bunun tartışılmaz olduğunu savundu.