Saner, Türkiye Çalışma Bakanı Soylu ile “Çalışma, Sosyal Güvenlik ve İstihdam Alanlarında İşbirliği Anlaşması” imzaladı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Hamza Ersan Saner, Ankara’da temaslarda bulunuyor.

Çalışma Bakanı Saner, bu kapsamda dün Türkiye Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya ile Türkiye Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu’yu ziyaret etti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ersan Saner, Türkiye Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu ile iki ülke arasında çalışma, sosyal güvenlik ve istihdam konularında işbirliklerini artırmak için ortak çalışma koşulları konusunda görüş alışverişinde bulunduklarını söyledi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Saner, Türkiye Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu ile “Çalışma, Sosyal Güvenlik ve İstihdam Alanlarında İşbirliği Anlaşması” imzaladı.

Türkiye Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, TC ile KKTC arasında yapılan uygulamalar ve bunların yansımalarına dikkat çekerek, TC’nin sahip olduğu tecrübe ile KKTC’ye sağlayacakları katkı çerçevesinde KKTC’nin çalışma ve sosyal güvenlik alanında lider bir ülke durumuna gelmesi için her türlü katkıyı tereddütsüz koyacaklarını kaydetti. TC’nin her zaman ve her alanda KKTC’nin yanında olduğunu ve olacağını ifade eden Soylu, imzalanan işbirliği anlaşmasının da bunun en önemli kanıtı olduğunu ifade etti.